FAQ

Întrebări frecvente și răspunsuri

Școala Națională Românească Online -FAQ

Introducere FAQ

  • Bine ați venit în zona de întrebări și răspunsuri a platformei noastre!
  • Dacă sunteți aici, înseamnă că aveți nevoie de ajutor.
  • Noi vom încerca pe cât de mult posibil să vă ajutăm.
  • Pentru întrebările la care nu veți găsi răspuns vă rugăm să le adresați în formularul pus la dispoziția dumneavoastră în josul acestei pagini și promitem ca răspunsul căutat să vină cât mai repede posibil.
  • În răspunsurile de pe această pagină veți găsi adeseori cuvinte sau expresii scrise cu litere mari de culoare roșie însoțite în paranteză de explicația ”vezi foto”. În acest caz pentru a vizualiza fotografia explicativă este suficient să executați un simplu clic pe cuvântul sau expresia de culoare roșie. Exemplu: ÎNSCRIERE (vezi foto)

Înscriere

Pentru înscriere în programul de studiu al Școlii Naționale Românești Online se poate face accesând butonul ÎNSCRIERE (vezi foto) situat în dreapta pe banda albastră de sus.

Procedura de înscriere și evaluare inițială

Sistemul procedural de înscriere în programul de studiu SNRO este necesar datorită faptului că acest proiect este gândit să funcționeze pe aceleași principii ca și o instituție clasică doar că în medul online.

Formular pentru întrebări